Video novinky

  • Pavel HolecVALAŠSKÁ BESEDA Pavel Holec (Huslenky)
   Mezi jeho speciality patří závodní běh do schodů. Třikrát tak už zdolal například legendární Empire State Building v New Yorku, moskevskou věž Ostankino nebo mrakodrap Taipei 101 na Tchajvanu. A k tomu řadu dalších světových výškových budov. Díky sportu poznal mnoho zajímavých míst v Evropě, Asii i Severní a Jižní Americe. Pavel Holec z Huslenek se může pyšnit titulem Mistr České republiky, přesto věří, že největší úspěch ho teprve čeká.
  • Erika ĎurdíkováVALAŠSKÁ BESEDA Erika Ďurdíková (Halenkov)
   Paní Erika svými chutnými dezerty, ale i dalšími specialitami, dokázala pobláznit nejen rodinu a známé v okolí. Věhlas poctivých cukrářských pochoutek z její kuchyně se šíří podle pravidla: co je dobré, to nepotřebuje reklamu.
  • Pavel MašláňVALAŠSKÁ BESEDA Pavel Mašláň (Vsetín)
   Tentokrát s historikem Muzea regionu Valašsko Pavlem Mašláněm. A podzimním tématem roku 2018 nemohlo být nic jiného, než vznik první Republiky československé. Víte o tom, že T. G. Masaryk se do říšského sněmu dostal díky Valachům? A že zpočátku nebyl všemi skupinami obyvatelstva přijímán zrovna vřele? Více v rozhovoru, který jsme tentokrát natáčeli na vsetínském zámku.
  • Ekumenická neděle HuslenkyEkumenická neděle v Huslenkách
   Setkání lidí dobré vůle v evangelickém kostele v Huslenkách - ekumenická mše s požehnáním nového kříže. Na organizaci se podílela obec Huslenky, farní sbor Českobratrské církve evangelické, Římskokatolická farnost Hovězí a Římskokatolická farnost Halenkov
  • Parní lokomotiva MatějPARNÍ LOKOMOTIVA "MATĚJ"
   Supící ocelová krasavice označená číslem 433.002 se 1. září 2018 proháněla na trati Valašské Meziříčí-Vsetín-Velké Karlovice. Natáčeli jsme nejen z uctivé vzdálenosti, ale také přímo z kabiny.
  • Petr StoklasaVALAŠSKÁ BESEDA Petr Stoklasa
   Za dalším dílem seriálu jsme vyrazili do Velkých Karlovic. Petr Stoklasa je jeden z mála řemeslníků zvládající náročnou technologii výroby štípaných holubiček
  • Tajemství chlebaCEST FEST 2018
   Neuvěřitelné příběhy z putování světem, dobrodružství, inspirativní lidé, ochutnávky různých specialit. To byl vsetínský cestovatelský festival 2018 a my jsme byli u toho.
  • Zádrapa AloisVALAŠSKÁ BESEDA Alois Zádrapa (Lidečko)
   Další díl seriálu jsme věnovali tvůrci největšího valašského vyřezávaného betléma
  • TeslaTESLA NA SNĚHU
   Reportáž z testovacích jízd elektromobilů na hřebenu zasněžených Javorníků.
  • Slovo starostySLOVO STAROSTY
   Video pozdrav starosty Huslenek obyvatelům obce (iTV Huslenky)