Video novinky

  • STRAM ZáhadaVIDEOKLIP ZÁHADA
   Nový videoklip skupiny STRAM byl natočen v létě 2020, premiéra se uskutečnila 28. října téhož roku. Skladba Záhada vyšla na albu Dlouhá cesta 2017.
  • H. BlochováNA PALUBĚ Dr. Hana Sar Blochová: Valašsko
   Ve druhé části rozhovoru se známá badatelka zaměřila na oblast Javorníků a Beskyd. Právě Valašsko podle ní oplývá mnoha pozoruhodnými objekty, které mají původ v prehistorii.
  • H. BlochováNA PALUBĚ Dr. Hana Sar Blochová: Staré civilizace
   Dr. Hana Sar Blochová je badatelka v oboru starých civilizací a pyramid. O těch tvrdí, že se nacházejí na mnoha místech celé planety, včetně České republiky. Pod pseudonymem Rosa de Sar vydala několik knih, z nichž většina je pro velký zájem vyprodaná.
  • D. TrtíkováNA PALUBĚ Daniela Trtíková: pyramidy v Bosně
   Hostem dalšího dílu seriálu Na palubě je paní Daniela z Huslenek, která vypráví o své cestě do Bosny. Tam zamířila hlavně za legendárními pyramidami.
  • DarebaVALAŠSKÁ BESEDA J. Dareba Václavík (Vsetín)
   Harmonikář, textař, hudební skladatel a náruživý motorkář. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat Jiří Václavík ze Vsetína. Nejen v hudebním světě je tento huslenský rodák známý pod přezdívkou Dareba. Na svém kontě má stovky autorských písní, z nichž mnohé zlidověly. A jeho studnice nápadů nedostatkem vláhy rozhodně netrpí ani dnes.
  • Petr ŠevčíkNA PALUBĚ Petr Ševčík (Zlín)
   Pohyb, tělocvik mu byl radostí od dětství. V jedenácti letech se začal věnovat bojovým uměním, zejména Wu-shu, tai-či a později Aikidu. Díky nim se už ve třinácti letech seznámil s Hatha jógou, která se stala součástí jeho života. Je masérem a oblíbeným učitelem jógy.
  • Jiřina SousedíkováVALAŠSKÁ BESEDA Jiřina Sousedíková (Vsetín)
   Vsetínská spisovatelka Jiřina Sousedíková vypráví o cestě plné radosti, ale i bolesti, která ji nakonec přivedla až ke psaní svých Pamětí. Zajímavostí je, že tento čtyřdílný cyklus vychází v ručně psané podobě, stejně jako autorčiny básnické sbírky. Rodačka z Huslenek v rozhovoru vzpomíná i na mladá léta, která má spojená nejen s povoláním učitelky. Jako zpěvačka a tanečnice patřila totiž k předním osobnostem valašského folkloru.
  • Lada Karlíková75. výročí osvobození Huslenek
   Vzpomínka na příchod vojáků 1. československého armádního sboru na Moravu přes Papajské sedlo. Takticky manévr dokonale zaskočil německou armádu, která chtěla z pohoří Javorníky vytvořit obranný val proti Rudé armádě. Díky nečekanému postupu Čechoslováků tak mohly být rychle osvobozeny Huslenky a další obce v údolí Bečvy včetně města Vsetína.
  • Lada KarlíkováNA PALUBĚ Lada Karlíková (Zlín)
   Lada ze Zlína má vynikající pohybové schopnosti, ostatně tanec považuje za jednu z největších radostí svého života. A protože pochází z umělecké rodiny, je také talentovanou malířkou. Se sympatickou a na svůj věk moudrou slečnou si povídá Lucie Ponikelská.
  • Jak na to?OCHRANNÉ ROUŠKY Návod na výrobu
   Jakub Kopecký je všestranný řemeslník. V tomto videu ukáže, jak vyrobit jednoduché a přitom velice praktické ochranné roušky. Navíc přidá i důležité rady.
  • Valašská besedaVALAŠSKÁ BESEDA Petr Chelčický Hradil (Zlín)
   Petr Chelčický Hradil je propagátorem organického zemědělství. V tomto díle představí zajímavý nástroj zvaný ploskořez, který k nám dorazil z východu a začíná být stále populárnější i mezi českými a slovenskými zahrádkáři a drobnými zemědělci. Povypráví také o užití takzvaných biokomplexů, což jsou přípravky blahodárně působící nejen na rostliny.
  • Valašská besedaVALAŠSKÁ BESEDA Jakub Kopecký (Nový Hrozenkov)
   Řemeslník z Nového Hrozenkova se specializuje na výrobu krpců: obuvi, která má na Valašsku dlouhou historii. Krpce byly v minulosti hojně rozšířené mezi obyvateli horských oblastí Karpat, ale podobný typ obuvi používali už staří Slované nebo domorodé kultury Asie a Severní Ameriky. Kromě krpců opouštějí Jakubovu dílnu v Huslenkách také jiné kožedělné výrobky: například opasky, kabely nebo peněženky. Kontakt: www.zkoze.cz.
  • Setkání s pránikySETKÁNÍ S PRÁNIKY Druhá část (Vsetín)
   Záznam přednášky Lucie Ponikelské a Petra Tichého v Čajovně Vsetín. Akce se konala 12. prosince 2019.
  • Setkání s pránikySETKÁNÍ S PRÁNIKY První část (Vsetín)
   Záznam přednášky Lucie Ponikelské a Petra Tichého v Čajovně Vsetín. Akce se konala 12. prosince 2019.
  • Monika KoňaříkováVALAŠSKÁ BESEDA Monika Koňaříková (Halenkov)
   Cukrářka Monika z Halenkova má mimořádný smysl pro detail. Specializuje se na výrobu perníčků, které zdobí dokonale precizními jemnými vzory. Nepoužívá přitom žádné šablony ani speciální pomůcky, vše je výsledkem její pečlivé a soustředěné ruční práce.
  • NunciusVALAŠSKÁ BESEDA Petr Tichý (Zlín)
   Ke svému životu nepotřebuje jídlo a bez újmy na zdraví dokáže fungovat dokonce bez příjmu vody. Petr Tichý je mistr republiky v kickboxu, propagátor Wim Hofova dýchání a pránické výživy. Jako náruživý sportovec se baví tím, jak své hranice neustále posunuje. Je živoucím důkazem, jaký potenciál v sobě nosí každá lidská bytost.
  • Setkáné řezbářů25. SETKÁNÍ ŘEZBÁŘŮ (Velké Karlovice)
   Už pětadvacátý ročník řezbářského sympozia ve Velkých Karlovicích se konal ve dnech 1. až 4. srpna 2019. U Karlovského muzea se sešlo čtyřiadvacet řezbářů a několik dalších řemeslníků z různých oborů. V doprovodném programu vystoupily legendární Javory sourozenců Hany a Petra Ulrychových, cimbálové muziky ale také swingově laděný soubor The Young Pekáč Mojmíra Bártka.
  • NunciusVALAŠSKÁ BESEDA Eva Rybářová (Praha)
   Eva Veronika Rybářová je autorkou projektu Naslouchat radosti. Její videa napomáhají srozumitelným způsobem pochopit, proč například zažíváme určité náročné situace, proč je tak důležité přijmout sama sebe jako jedinečnou bytost nebo napoví, kdy je vhodné ukončit vysilující partnerský vztah. Josef Polách je hlavní tváří občanského klubu Jarilo, volného sdružení lidí, pro které je důležité spravedlivé jednání v souladu s přírodou, osobní i duchovní rozvoj.
  • NunciusAPOŠTOLSKÝ NUNCIUS - RAŽBA (FOTO) (Vsetín)
   Ve výrobním závodě Pražské mincovny ve Vsetíně se uskutečnila ražba nové medaile. Ta je věnovaná památce Svaté Anežky České. Výjimečnost události podtrhla přítomnost papežského nuncia Mons. Charlese Daniela Balva, který osobně spustil první ražbu této pozoruhodné emise. Rodák z amerického Brooklynu přítomné překvapil dobrou znalostí českého jazyka. Děkujeme za pozvání společnosti Pražská mincovna, fotogalerii z této akce najdete ZDE.
  • Zdeňka StraškrabováZDEŇKA STRAŠKRABOVÁ (Vsetín)
   Legendární vsetínská zpěvačka Zdeňka Straškrabová spojila svůj život s folklorním souborem Vsacan. Za svou kariéru procestovala řadu zemí a podílela se na nespočetných nahrávkách. Sólové album, nazvané Život s pěsničkú, ji vyšlo však vyšlo až v roce 2016. Za svoji kariéru odolala lákavým nabídkám a zůstala věrná Valašsku a souboru, v němž našla svého muže a který dodnes považuje za jednu velkou rodinu.
  • Pavel HolecVALAŠSKÁ BESEDA Pavel Holec (Huslenky)
   Mezi jeho speciality patří závodní běh do schodů. Třikrát tak už zdolal například legendární Empire State Building v New Yorku, moskevskou věž Ostankino nebo mrakodrap Taipei 101 na Tchajvanu. A k tomu řadu dalších světových výškových budov. Díky sportu poznal mnoho zajímavých míst v Evropě, Asii i Severní a Jižní Americe. Pavel Holec z Huslenek se může pyšnit titulem Mistr České republiky, přesto věří, že největší úspěch ho teprve čeká.
  • Erika ĎurdíkováVALAŠSKÁ BESEDA Erika Ďurdíková (Halenkov)
   Paní Erika svými chutnými dezerty, ale i dalšími specialitami, dokázala pobláznit nejen rodinu a známé v okolí. Věhlas poctivých cukrářských pochoutek z její kuchyně se šíří podle pravidla: co je dobré, to nepotřebuje reklamu.
  • Pavel MašláňVALAŠSKÁ BESEDA Pavel Mašláň (Vsetín)
   Tentokrát s historikem Muzea regionu Valašsko Pavlem Mašláněm. A podzimním tématem roku 2018 nemohlo být nic jiného, než vznik první Republiky československé. Víte o tom, že T. G. Masaryk se do říšského sněmu dostal díky Valachům? A že zpočátku nebyl všemi skupinami obyvatelstva přijímán zrovna vřele? Více v rozhovoru, který jsme tentokrát natáčeli na vsetínském zámku.
  • Ekumenická neděle HuslenkyEkumenická neděle v Huslenkách
   Setkání lidí dobré vůle v evangelickém kostele v Huslenkách - ekumenická mše s požehnáním nového kříže. Na organizaci se podílela obec Huslenky, farní sbor Českobratrské církve evangelické, Římskokatolická farnost Hovězí a Římskokatolická farnost Halenkov
  • Parní lokomotiva MatějPARNÍ LOKOMOTIVA "MATĚJ"
   Supící ocelová krasavice označená číslem 433.002 se 1. září 2018 proháněla na trati Valašské Meziříčí-Vsetín-Velké Karlovice. Natáčeli jsme nejen z uctivé vzdálenosti, ale také přímo z kabiny.
  • Petr StoklasaVALAŠSKÁ BESEDA Petr Stoklasa
   Za dalším dílem seriálu jsme vyrazili do Velkých Karlovic. Petr Stoklasa je jeden z mála řemeslníků zvládající náročnou technologii výroby štípaných holubiček
  • Tajemství chlebaCEST FEST 2018
   Neuvěřitelné příběhy z putování světem, dobrodružství, inspirativní lidé, ochutnávky různých specialit. To byl vsetínský cestovatelský festival 2018 a my jsme byli u toho.
  • Zádrapa AloisVALAŠSKÁ BESEDA Alois Zádrapa (Lidečko)
   Další díl seriálu jsme věnovali tvůrci největšího valašského vyřezávaného betléma
  • TeslaTESLA NA SNĚHU
   Reportáž z testovacích jízd elektromobilů na hřebenu zasněžených Javorníků.
  • Slovo starostySLOVO STAROSTY
   Video pozdrav starosty Huslenek obyvatelům obce (iTV Huslenky)