More Website Templates at TemplateMonster.com!

O nás

Experimenty s kamerou na osmi milimetrový film ukončil nástup video technologie. Mnoho filmařů amatérů tehdy skončilo, neboť první videokamery byly velice drahé a klasický němý film už nikoho moc nevzrušoval. Nezbylo, než si počkat až na éru moderní digitální videotechniky, disponující velkým rozlišením a možnostmi přímo zázračnými.

S videokamerami a fotoaparáty si rádi hrajeme dodnes. Abychom zaznamenávali zajímavé události, postřehy nebo krásu tohoto světa. Třeba jen tak pro radost. Letité hobby, podpořené profesionální praxí, bereme hlavně jako zábavu.

Pracovní tým

 • Michal Mikulenka
  Kameraman, fotograf a hudebník. S fotografováním začal už za školních let. První filmovou kameru, přístroj Lomo, si pořídil v osmnácti, těsně před nástupem na vojnu. Následovala mnohaletá pauza, daná také zánikem 8 mm formátu. K natáčení se vrátil až po nástupu digitální techniky. Má za sebou několikaletou novinářskou praxi. Jako fotograf a pisatel také šest let působil v komerční sféře v oboru PR. Je členem rockové skupiny STRAM.
 • Lucie Strbačková
  Moderátorka seriálu Valašská beseda. Zajímá se o literaturu, umění i lidovou tvořivost, zejména na Valašsku. Je blázen do metalu, sci-fi a komiksů všeho druhu. Působí také jako moderátorka zlínského rádia Rock Max.
 • Jaroslav Pechal
  Asistent, osvětlovač. Je také nadšený amatérský fotograf, který na svém bicyklu pravidelně objíždí různé zajímavé akce, aby je zdokumentoval pro generace budoucí. Jako valašský patriot si vybírá hlavně události vztahující se k regionu. Je členem technického týmu rockové skupiny STRAM. V roce 2017 se stal kmotrem alba Dlouhá cesta, kterou skupina vydala k 25. výročí svého založení.
 • Radomír Dolanský
  Bloger, fotograf, spisovatel, scénárista a šéfredaktor zpravodaje Janovské listy. V minulosti experimentoval s divadlem a rockovou hudbou. Nejen na Valašsku se proslavil humornými knihami Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje. Je autorem scénáře k úspěšnému klipu skupiny STRAM Pod Čerňanskú Kyčerů. Svými politicky nekorektními komentáři už do běla rozpálil nejednoho politika.počítadlo.abz.cz