More Website Templates at TemplateMonster.com!

Valašská beseda

 • Zdeňka StraškrabováZDEŇKA STRAŠKRABOVÁ (Vsetín)
  Legendární vsetínská zpěvačka Zdeňka Straškrabová spojila svůj život s folklorním souborem Vsacan. Za svou kariéru procestovala řadu zemí a podílela se na nespočetných nahrávkách. Sólové album, nazvané Život s pěsničkú, ji vyšlo však vyšlo až v roce 2016. Za svoji kariéru odolala lákavým nabídkám a zůstala věrná Valašsku a souboru, v němž našla svého muže a který dodnes považuje za jednu velkou rodinu. Paní Zdeňka udivuje vitalitou a radostí ze života. I v pětaosmdesáti letech miluje turistiku a výlety do hor.
 • Pavel HolecPAVEL HOLEC (Huslenky)
  Mezi jeho speciality patří závodní běh do schodů. Třikrát tak už zdolal například legendární Empire State Building v New Yorku, moskevskou věž Ostankino nebo mrakodrap Taipei 101 na Tchajvanu. A k tomu řadu dalších světových výškových budov. Díky sportu poznal mnoho zajímavých míst v Evropě, Asii i Severní a Jižní Americe. Pavel Holec z Huslenek se může pyšnit titulem Mistr České republiky, přesto věří, že největší úspěch ho teprve čeká.
 • Erika ĎurdíkováERIKA ĎURDÍKOVÁ (Halenkov)
  Paní Erika svými chutnými dezerty, ale i dalšími specialitami, dokázala pobláznit nejen rodinu a známé v okolí. Věhlas poctivých cukrářských pochoutek z její kuchyně se šíří podle pravidla: co je dobré, to nepotřebuje reklamu.
 • Pavel MašláňPAVEL MAŠLÁŇ (Vsetín)
  Tentokrát s historikem Muzea regionu Valašsko Pavlem Mašláněm. A podzimním tématem roku 2018 nemohlo být nic jiného, než vznik první Republiky československé. Víte o tom, že T. G. Masaryk se do říšského sněmu dostal díky Valachům? A že zpočátku nebyl všemi skupinami obyvatelstva přijímán zrovna vřele? Více v rozhovoru, který jsme tentokrát natáčeli na vsetínském zámku.
 • Petr StoklasaPETR STOKLASA (Velké Karlovice)
  Práce se dřevem má v rodině Petra Stoklasy tradici. Dřevěné hračky vyřezával už jeho otec, který syna zasvětil i do technologie výroby štípaných holubiček. Časem se právě tyto křehké ozdoby staly Petrovým hlavním artiklem, díky kterému procestoval velký kus světa.
 • Alois ZádrapaALOIS ZÁDRAPA (Lidečko)
  Autor největšího valašského betléma začal s vyřezáváním až v důchodovém věku. Během deseti let vytvořil obdivuhodné dílo, které poutá pozornost lidí nejen z Valašska. Betlém Aloise Zádrapy má více než 320 figurek, mapujících řemesla, často už zaniklá.
 • HrňováMARIE HRŇOVÁ (Huslenky)
  Od mládí se věnuje výrobě krojů a vyšívání. Uchovává tradici starých valašských výšivek, které zpracovává podle původních vzorů. Zároveň ochraňuje sbírku vzácných krojů, a také krajek z meziválečného období.
 • DockalováJANA DOČKALOVÁ (Karolinka)
  Hostem první besedy, kterou moderovala Lucka, se stala malířka Jana Dočkalová-Kobzáňová. Dcera legendárního valašského malíře, grafika a spisovatele Jana Kobzáně. Úvodní díl volného cyklu byl zveřejněn koncem roku 2016.
 • Petra ČernockáPETR ČERNOCKÁ (Praha)
  Představitelka legendární čarodějky Saxany nám poskytla rozhovor při návštěvě Huslenek. Petra Černocká mimo jiné prozradí, jak to dělá, že i po tolika letech vypadá stále mladě, nebo jak vychovává svoji vnučku Olivii Coco.